חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסוריאזיס

בישראל חיים כיום קרוב לשלוש מאות אלף ישראלים הסובלים ממחלת העור פסוריאזיס, המחלה המופיעה על פי הערכות בשני אחוזים בקרב האוכלוסייה העולמית, נובעת ממספר סיבות שונות. אך למרות מיני הסיבות למחלה ישנן הופעות די קבועות, החל מאזורים אדומים בעור ועד אל קשקשת, סדקים ואפילו דימומים ותחושת צריבה. עבור החולים מהמחלה ישנם כמה גורמי סיכון שונים העלולים להוביל לכדי החמרה בהתקפים, כשאלו נעים בין חתכים שונים בעור ועד אל עישון או תרופות המכילות ליתיום. עם זאת עבור מחלת העור הנקראת בעברית גם ספחת, ישנו גם טיפול טבעי משלים המציע גם טיפול במתחים דרך דיקור וגם איזון תזונתי.

הופעת הפסוריאזיס

מחלת העור פסוריאזיס מופיעה ב6 צורות שונות, כאשר אחת מהן ושמה "גוטטה" מצויה בעיקר בקרב ילדים ונחשבת למחלה חולפת ולא כרונית. המחלה מופיעה לרוב לאחר דלקת גרון או זיהום חריף אחר, אך הקשר פחות דלקתי קיים סוג פסוריאזיס העונה לשם "פוסטורלית" ונחשב למאוד לא שכיח. במקרה שכזה מתגלים נגעים מוגלתיים, אך ללא חיידקים. סוג נוסף הוא פסוריאזיס "וולגריס", הנחשב נפוץ ומופיע בקרקפת, ציפורניים, בברכיים ובעיקר בצורת קשקשת. אך הופעה נדירה של המחלה המלווה עם נגעים לאורך כל הגוף, עונה לשם "אריתרודרמה" והיא נחשבת למצב רפואי נדיר במיוחד. ההופעה השישית והאחרונה "אינברס" המופיעה באזורים אשר חשופים לזיעה בצורה שכיחה.

טיפולי טבעי

אמרי קלי המנהל את מרפאת אור ומעניק שירותים גם עבור מרפאות הרפואה המשלימה בבית החולים איכילוב ותל השומר, מציע טיפול משלים טבעי עבור חולי פסוריאזיס עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. הטיפולים מותאמים בצורה אישית לכל מטופל ולפי סוג המחלה, אך כוללים טיפול מעמיק ורחב הכולל שינוי תזונה, דיקור ומשחות מתבססות צמחים מרפא מצוינות.